KONST / Litografier / Färglitografier 11536165
*
nr 1153 6165
Lasse Ã…berg
(f. 1940), Sverige
Färglitografier, 2 st. Motivet: 35x50 & 58x47
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 december 2017
kl 19:40:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 22:27:43
1
350 kr
18/12 16:22:59
2
350 kr
18/12 16:22:59
1
350 kr (Budbetjänt)
18/12 16:23:11
2
400 kr
18/12 18:57:38
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lasse Ã…berg
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Läs mer om Lasse Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lasse åberg litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:56
*
Lasse Ã…berg
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lasse Ã…berg
nr 1153 6165
Lasse Ã…berg
(f. 1940), Sverige
Färglitografier, 2 st. Motivet: 35x50 & 58x47
Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 december 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/12 22:27:43 | 1 | 350 kr |
| 18/12 16:22:59 | 2 | 350 kr |
| 18/12 16:22:59 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 18/12 16:23:11 | 2 | 400 kr |
| 18/12 18:57:38 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lasse Ã…berg
Lasse Ã…berg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, mÃ¥lare och filmkonstnär.Läs mer om Lasse Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier lasse åberg litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05 -
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:56



